Alternatif Kültablası

Bu fotoğraf son günlerde facebookta dolaşıyormuş. Hele bak hele, şu akla bak sen.


Duyumlarıma göre bu abimiz otopark görevlisiymiş, işi sürekli gezmek olduğundan içtiği sigarayı yere atarmış. Günlerden bir gün zihninde bir ampül belirivermiş :5: Yahu nasıl etmeli sigarayı yerlere atıyoruz, çevremizi kirletiyoruz derken ikinci ampül zuhur etmiş :5: :5: Ortaya bu kare çıkmış… Yalnız amca o şişenin içine birazda su koysan diyorum. Ayrıca sigarayı niye yarıda söndürüp atıyorsun? Hakkını ver kardeşim!

İki arkadaş Mersine yaz okulu için gitmiştik, yurt merkez kampüse çok uzaktı. Mersin Üniversitesi köyün içinde, zira üniversite kapısından çıkıyorsun Çiftlik Köy tabelasını görüyorsun. Hesabımız yaptık, merkeze her gün otobüsle gel git yapıp vakit öldüreceğimize. Yakınlarda bir ev kiralayalım bari dedik. Tabi köylüğü pek kalmamış, apartmanlar falan… İlk baktığımız ev tek odalıydı. Pardon tek ahırlıydı. Vallah diyorum. Yaşlı teyze bize o evi (!) kiralamak için elinden geleni yaptı. Yahu bitişik nizamda ahır vardı, tuvaletide dışarda. Biz yanaşmadık tabi, teyze damardan girmeye başlad… Dediği lafa bak yahu: Eve karı kızda getirirsiniz, birşey demem. Ulan bari karıyıda sen ayarla!

Neyse 2 arkadaş dayalı döşeli 3 oda 1 salon ev tuttuk, alternatifimiz yoktu napalım. Hem 3 oda diyorsun, karı kız atmak için daha elverişli :10: Aman hiç söyleme kısmet olmadı bir türlü o odalar bize. 4 Odamız vardı biz balkonda yatar kalkardık. Nem ve sıcak durulmuyorki içerde.

Biz anteplilerin gözü toktur :8: Alışveriş yapalım dedik: onlarca paket makarna, bir o kadar hazır çorba, 1 damacana, 2 koli 1lt’lik kola… İşte resimle bağlantılı olan nokta. Kardeşim koskoca evin içindeyiz, ikimizde sigara içiyoruz. Rüzgar hangi cepheden eserse o odaya geçiyorduk. Yanımızda kültablası mı gezdireceğiz? Biten her kola şişesinin içine su doldurup odanın her köşesine koymuştuk. 2 Hafta içinde tüm odalarda kanepe ve koltukların dibinde bir şişe bulunuyordu…

3 thoughts on “Alternatif Kültablası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir