Sigara bırakma/ma çalışmaları

Ben bu sigara illetine nerden bulaştım kardeşim. Off offf.

Liseye başladığımda ortaokuldan 4 arkadaşım bir inşaat sahasına gitmiş 1 paket sigara almış paylaşıyor… Neymiş o bakayım hele dedim, öksüre aksıra bende başladım. Aslında ilk başlarda beni ortama almıyorlardı (keşke diretmeseymişim)

Son 5 gündür sigara bırakmaya çalışıyorum. Hergün, kararımı veriyor ama başaramıyorum. Üstelik çok içiyorum; günde 1,5 paket, gel keyfim gel…

Liseden bu yana basit bir hesap yapalım :-)

9 yıl > 3285 gün x 1,5 paket > 4927,5 paket sigara. Aşırı bunalım dönemlerinide hesaba katıp ağzını düzleyelim: 5.000 paket sigara eder. Şuan Muratti’nin fiyatı 3,75 YTL 5.000×3,75= 18.750 YTL iyi para :1.

Verdiği halsizlik ve unutkanlık hayatıma direkt etki eden diğer sebeplerden. Bu sabah evden çıkarken masamda bulunan sigara paketini almadım. İçmeyecektim, sakindim. Sonra pantolonun sol cebinde bir ağırlık hissettim, elimi attım ki sigara paketi :3: Hani ortamda sigara çıkarırsında paketinde son 1 tane kalmıştır, kimseye ikram edemezsin. Her zaman tiryakinin son sigarası olmaz demişimdir, bu yüzden çalışma masamda evimde, kısmen bana ait tüm ortamlarda sigara bulundururum. Bu sabah patronun evde yemek yemeyesi tutmuş, hani canıda çekmiş kelle-paça ısmarladı. Ismarlamaz olaydı, bu yemekten sonra sigara yakılmazmı kardeşim. Aha hapı yuttuk dedim, yemekten sonra yakmadım. Büroya geldik çay’ımı aldım ki almaz olaydım. Yemekten sonra sigara+çay vazgeçilmezdir. Yaktım! Son 3 saat içinde 5. sigaramı içtim. (hala içiyorum)

Unutmak istiyorum, bırakmak istiyorum. İstiyorum derken bile aklıma geliyor, elim ayağım birbirine dolaşıyor. Heleki şu sıkıntılı dönemlerimde ne yapacağımı şaşırdım kaldım. Bırakıcam deyipte bırakmamak insanı daha çok güçsüzleştiriyor. Ertelemek istemiyorum ama bir türlü olmuyor :12:

Not: Resmin telif hakkı şahsıma aittir.

2 thoughts on “Sigara bırakma/ma çalışmaları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir