Tema değişikliği

Bir süredir tema arıyordum, bugün Guzel Magazine adlı temayı gördüm için gitti. Hemen türkçeleştirmeye ve uyarlamaya başladım.

Ana sayfada farklı bir görünüm, yazı sayfasında farklı bir görünüme sahip. Sağ bölümde (sidebar.php) 3 stunlu temalar çok hoşuma gidiyor. 3 sütun oluncada yazı sayfasını daralıyor doğal olarak. Eski temamızda (Violator) yazı sayfası küçüktü, izlesene videolarının bile boyutunu küçültmek zorunda kalıyordum. Neyseki bu dertten kurtuldum 610 piksel genişliğe kadar resim ekleyebiliyorum. Ahada ekledim:

Mersin, Mut ilçesi – Dalyan Ateşin yerinden bir görüntü:
Mersin - Mut ilçesi, Dalyan ateşin yerinden bir görüntü

Yazılara gravatar ekledim, böylelikle bazı ziyaretçilerimiz yazarları karıştırıp bana Seda demeyecekler!  :17: Mail adresinden dolayı Azizin yazdığı yazılarda benim resmim çıkıyor (dipnot olarak kalsın, düzelticez heral). Css’ler tamam gibi. Eski logodaki sheytanı koymak istedim, alel acele ekledim kaymalar var. Düzelecek. Arşiv ve kategori sayfalarına karışmadım henüz. Arama sonuçları ing. Sağ menüde yer yer değişklikler yapılacak. Sitenin üst kısmına (header.php) Twitter’imi ekledim. Css ile daha güzel hal alabilir. Hımm başka?

Varmı başka? beğendiniz mi yeni temamızııııı?

16 thoughts on “Tema değişikliği

  1. Rss bildirimlerini ziyaretçinin gözünün içine sokmayı birde şu alt kısımdaki (foother.php) saçma saçap reklamları kaldırmayı unutma.
    Hadi ben yatıyom kal sağlıcakla.

  2. @blogerdal Paylaşabilirim, fakat Türkçeleştirme (yorumlarda) gördüğün gibi standart Türkçeleştirme değil. Beraberinde temanın orjinalliğini bozdum, ana sayfadaki ayarlar değişti, mesela video yayınlanıyordu o kalktı. Yinede istersen yaz, göndereyim dosyaları..

  3. en.php yi utf-8 yaptığımda admin panelde hata alıyorum. sorun nedir acaba. bana türkçe paketi gönderebilirmisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir