Türk Telekom’un yenilenen yüzü

Bugün Türk Telekom’un internet adresine girdim, arkadaşım borç sorgulama sayfasını bulamamış. Siteye baktım ki tiril tiril ediyor. İnternette biraz araştırma yaptım kimse bu konudan bahsetmemiş. Gezdiğim sitelerin tasarmlarına çok dikkat ederim, hani biraz albenisi olmalı derler ya. Bende bir site/blog İlk puanı tasarımdan alır. Eski halini hatırlayanınız varmı bilmem ama birkaç ekran görüntüsü buldum. Özelleştirmeden sonra böyle bir yenilik bekliyordum, çünkü bu adamlar bu işi biliyor, bu işe önem veriyorlardı. Ne yazık ki bizim devletimizin elinde bulunan şirketler teker teker batıyor/batırılıyor. Battı artık iş görmez diyerekten satıyorlar (peş keş). eski halinin görüntüleri ne yazık ki küçük. Yeni hali eskisiyle kıyaslanamayacak derecede muhteşem olmuş. 10 Üzerinden 9,75 verdim gitti (tam puan olmamalı, hep daha iyisi vardır).

Web 2.0 teknolojisiyle sitenin tüm içeriği tamamiyle yenilendiğini geçte olsa görmek beni mutlu etti. Alt sayfalara göz atalım:

Yenilenen arayüzüyle Adsl hız testi sayfası

Adsl, vdsl2 gibi servis sağlayıcıları üzerinden bağlantı hızımızı test ettiğimiz sayfa:
http://speedtest.turktelekom.com.tr

Türk Telekom müşteri hizmetleri sayfası

Borç sorgulama, arıza bildirim/takip, istek şikayet, yeni hizmet başvurularının yanı sıra telekom bayilerinden alabileceğiniz şifreniz ile kullanıcı işlemleri bölümüne ulaşıp aldığınız hizmetle ilgili bilgilerini görebiliyorsunuz sanırım (şifre alıp inceleme fırsatım olmadı).

https://ett.turktelekom.com.tr/etmh/index.do

Türk Telekom Rehber – Sarı sayfalar / Beyaz Sayfalar

http://www.ttrehber.turktelekom.com.tr/trk-wp/IDA2 adresinden telefon no araması yapabilirsiniz.

www.turktelekom.com.tr

5 thoughts on “Türk Telekom’un yenilenen yüzü

  1. Tasarım süper olmuş. Biraz daha interaktif olsa fena olmayacak. Özelleştirmenin faydası.. Hizmetler de yavaş yavaş değişiyor..

  2. Ben bu tarz sitelerin en çok da iletişim kısmından gönderilen mesajları ne kadar dikkate aldıklarına bakarım. Öncekinde pek dikkate almıyorlardı şikayetleri vs. filan bakalım bu nasıl olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir