Turkcelli’ye bedava facebook kampanyası hakkında

Turkcell genç turkcelli’lere cepten facebook bedava kampanyası başlatmış. Dün arkadaşımdan öğrendim. Verdiğim adresteki ilk bağlantıya tıklayınca genç turkcell sayfasında açıklama mevcut.

Kampanya sadece m.facebook.com adresinde yer alan Facebook mobil sitesine erişimde geçerlidir. Facebook’a ait URL’ler üzerinden çalışan profil gezme, resim görüntüleme, durum bilgisi güncelleme gibi tüm aktiviteler ücretsiz olacaktır. Facebook’ta yer alan, ancak Facebook dışı sunuculara bağlanarak çalışan üçüncü parti uygulamalar (oyun, video vb.) kullanıcının mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

Dikkat etmemiz gereken bir nokta var ki çok önemli.  Sadece turkcell wap üzerinden m.facebook.com adresine girdiğiniz zaman ücretsiz. turkcell internet erişim noktasını seçmemelisiniz.

Neden m.facebook.com?

Bu adres facebook’un standart mobil cihazlar için hazırladığı sayfadır. Bu sayfayı genelde düz metin şeklinde görürüz. Turkcell her ne kadar video oyun gibi servislerin ücretli olacağını belirtsede bir kez daha hatırlatmak istedim.

Facebook ana sayfanıza düşen arkadaşlarınızın bildirimlerinden video olanlara tıkladığınız zaman (ki video olup olmadığı belli olmuyor) facebook mobile adresinden çıkıyor. Normal facebook sayfasına yönleniyor. Tekrar şifre istiyor ve video sayfasına yönleniyorsunuz. Bu durumda hemen bağlantınızı kesin. Zira turkcell wap ile dolaşırken programı arka plana atıp kontorunuzu kontrol ederseniz kontor düşmediğini göreceksiniz. internet bağlantınızı kesip kontör sorguladığınız zaman en az iki kontörunuzun düştüğünü göreceksiniz.

Dikkatli olunuz 🙂

One thought on “Turkcelli’ye bedava facebook kampanyası hakkında

  1. sony ericsson satıo yakında ucuz fait gittigittiyor wings kart hesabi kolay 4425sms k790i önce (satıo facebook mobil internet.yeni) istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir