Wordprees sağ menü kayboldu – Tarski teması

Temamızın sağ menüsünde sorun yaşamıştık, bilirsiniz. İyiki hata vermiş, bu sayede dostumuzu düşmanımızı tanıdık. Bazısı geçmiş olsun dedi, Bazısı beter ol (!) dedi :17: Derken, eninde sonunda veritabanına girdim şu sorunu halledelim dedim.

Tüm sıkıntı Tarski adlı temadan kaynaklanıyor. Bu temayı aktifleştirdiğinizde tama ayarları nedeniyle wp_options tablosuna tarski_options adında bir satır eklemiş. Çok detaya girmedim, hemen yedeği yükledim. Bazı satırlarıda değiştirmiş olabilir. Sorun sadece wp_options tablosunda olduğu kesin.

Tabi ben tek tek satırlara bakmadım, elimde 1 aylık veritabanı yedeği vardı, wp_options tablosu sadece site ayarlarını değiştirdiğinden hani ayarlar değişsede kolaylıkla düzeltebilirim diye düşündüm.

Ek (20:17): Ayrıca Teakolik hocama teşekkür etmek isterim, yorumunda link verdiğini belirtmişti. (Bir türlü cevap yazamadım, hani yeri gelmişken aradan çıkaralım) Demek ki güzel işler yapıyoruz, samimiyetimiz görülüyor 🙂

5 thoughts on “Wordprees sağ menü kayboldu – Tarski teması

 1. :17: sanırım milletin temasına laf söylememek gerektiği konusunda dersinizi almışsın Mim :17:
  keza ilk kez benim sayfamda alçak seslede olsa yeni yorum aparatı güzel olmuş demişsin :17:
  güldüm okuyunca…

  neyse…samimiyetine istinaden bu işin esprisi elbette,şuan herşey yolunda görünüyor blogunda ve ben ieexpl ile bakıyorum…

  bir daha bu konuda sorun yaşamaman dileğimle…

 2. @huly@ :17: Ben hala temanı beğenmiyorum, hemide hiç 🙂 Düzensiz buluyorum. Yazıyla birlikte tasarıma bakarım, hani biraz zorlanıyoruz. Hoşuma gitmiyor ya, o yazılara o tema yakışmıyor. Sözde ben karmakarış diyorum günlüğüme, asıl seninki karmakarışık :6:

 3. o zaman sen beni e-mail ile rss den takip et.
  o zaman sayfayı acmana gerek yok ,yazilar direkt e-maile geliyor ya…görmemis olursun temayı :17: :17: :17:

 4. @huly@ Zaten Netvibesten okuyup takip ediyorum. Beğendiğim yazılara özellikle tıklıyorum ki hit alsın. Pekii yorumu nasıl yazıcam arkadaşım :10:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir