Yardım

bilgisayarArkadaş ve bilimum tanıdıklarım: Yıllardır hep yardım istediler, şu programı kuramıyorum, virüs çıktı, hata veriyor, nasıl olur, bilgisayarımı biçimlendirsene, bilgisayar alacağım yardımcı olsana.. Çoğu zaman kendimi msn’de microsoft adına destek  verirken buluyorum.

Bazılarıda çok abartıyor, google’a girip rahatlıkla bulabileceği bilgileri bana sormaktan çekinmiyor. Anlam veremiyorum. Bilmiyorum da diyemiyorum. Ulvi bir güç çözümü bulup anlatmam gerektiğini söylüyor. Bilmesemde google macaya sorup buluyorum.

Üniversiteye gelmiş bilgisayar dersindeyiz, mause’u tutmayı bilmeyen bir insana çizim yapmayı nasıl öğretebilirsiniz ki? Böyle durumlarda çileden çıkıyorum.

bilgisayar-okuzSon çare Teamviewer kurmaya çalışıyorum. Bu kez msn’den zor zekat gönderdiğim programı zipten çıkaramıyoruz :3: Haha biraz kurcalayın yahu, nasolsa bozunca bana geliyorsunuz :10:

Yardımcı olmayı seviyorum yanlış anlamayın, ama bazı bazı kafam başka yerlerde oluyor idare ediniz.

Yahu ne diyecektim, konu sapıyor. İşte yıllardır kimselere sormadım, hep arama motorlarıyla muhattap oldum. Hatırladığım kadarıyla bundan 7 sene önce ilk  sitem için kod yazmaya başladığımda zamane hazirsayfa.com sahibi Ahmet beyfendiye bir soru sormuştum.

Sitede arkaplanda nasıl müzik çalınır?

Kodları vermişti sağolsun, sonra bana Front Page (bu konuya değineceğim) öğren demişti.

Geçen gün bir yardım daha istedim. Deviantart‘a üye olamıyordum bir türlü, isimi lazım değilin biri yerime üye oldu. Hâlâ siteye girdiğimde aklıma geliyor, hâlâ yardım almanın sevincini yaşamaktayım.

Ne güzel duyguymuş be!

4 thoughts on “Yardım

  1. ekranda menüyü acınca acılıyo yazısı yerine ekran kendi acılması büyümesini nasıl yapıyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir